Věk a posilování

web article

Pevně věřím v sílu a prospěšnost cvičení. A vskutku také pracuji s mnoha zralými klienty, kteří nevypadají na svůj věk. Jsou fit, plní života a překypují energií. Žijí naplno, protože investovali trochu času do cvičení. Také se nadále zlepšují fyzicky a rychle se zotavují z běžných nemocí. Žijte pro život!

Od dr. Mercoly

Pokud jste starší, bude možná jedním z nejlepších cvičebních doporučení, které si můžete vzít k srdci, začlenit cviky na posílení svalů. Pomůže vám udržet zdravou kostní hmotu a zabránit úbytku svalů, který souvisí s věkem. Silový trénink také zvýší vaši svalovou pružnost a posílí vaše pojivové tkáně, šlachy a vazy, které z biomechanického hlediska pomáhají držet vaše tělo ve vzpřímené poloze. Stručně řečeno silový trénink pomáhá provádět každodenní činnosti, jako je chůze do schodů nebo dostat se ze židle s větší lehkostí a s menším rizikem pádu, a tato svoboda pohybu může mít značný dopad na kvalitu vašeho života.

Mnoho životních omezení si stanovujeme sami, ale kdykoliv je můžeme zrušit. Pokud o tom máte nějaké pochybnosti, podívejte se na Willie Murphyovou, vzpěračskou babičku, která ve svých 77 letech vzpírá v tahu 215 liber. Nejlepší na tom je, že ona sama může zvednout vnoučata, odházet si sníh nebo odnést si vlastní nákup, a to s lehkostí! A o tom to všechno je. Posilování vám dává svobodu vzít život do vlastních rukou a žít tak, jak chcete, bez fyzických omezení. Jak říká Willie: "Je to o životě! Žijte!"

 

Zdroj

  Novinky
Copyright 2014 CharlesBFit.com. All rights reserved.