Zdravá imunita vyléčí vše

Zdá se, že někteří lidé nebývají po dlouhou dobu vůbec nemocní, zatímco jiní jsou nemocní stále. Často vidíme lidi těžce závislé na tabletách a vypadá to, že se zotavují déle, než ti, kteří se zaměřují na správnou výživu. Silný imunitní systém je jedním z mnoha způsobů, jak můžeme udržet na uzdě závažná onemocnění jako je rakovina a jiné poruchy imunity.

Existuje několik způsobů, jak můžeme snížit nebezpečí závažného onemocnění. Mnoho článků popisuje způsob, jak si můžeme sami pomoci. Mnoho článků k tomuto tématu najdeme na http://www.naturalnews.com/. Také já se ztotožňuji s jejich pojetím. Velmi mnoho můžete udělat pro snížení nebezpečí rakoviny. Ale nečekejte, prosím, až na diagnózu - musíte začít s preventivními kroky již nyní! Je mnohem jednodušší předcházet rakovině, než ji léčit, jakmile se rozvine. Věřím, že můžete prakticky vyloučit nebezpečí rakoviny a chronických onemocnění či radikálně zlepšit své šance na uzdravení z rakoviny, jestliže ji již máte, pomocí následující poměrně jednoduché strategie:

 1. Příprava jídla: jezte nejméně třetinu jídla syrovou. Vyvarujte se smažení a grilování, namísto toho potraviny vařte ve vodě, v páře nebo duste. V boji proti rakovině jsou nejvhodnější celozrnné potraviny, bylinky, koření. Doplňte do svého jídelníčku brokolici, kurkumu a resveratrol.
 2. Sacharidy a cukr: omezte a odstraňte ze svého jídelníčku zpracované potraviny, cukr, fruktózu a jídlo ze zrní. A to proto, že jsou ošetřovány herbicidy, jako Roundup (glyfosát), který je pravděpodobně karcinogenníFrancouzský výzkumný tým, který podrobně studoval Roundup, dospěl k závěru, že je toxický pro lidské buňky a pravděpodobně karcinogenní pro člověka. Nezpracovaná celá zrna pomáhají zamezit poklesu a nárůstu hladiny inzulínu a udržují jeho hladinu. 
 3. Geneticky upravené potraviny: vyhněte se geneticky upravené fruktóze, která živí rakovinné buňky a podporuje jejich růst. Ujistěte se, že celkový příjem fruktózy včetně ovoce je asi 25 gramů denně.
 4. Bílkoviny a tuky: zvažte možnost snížení příjmu bílkovin na 1 gram na kilogram hmotnosti. Bylo by neobvyklé pro většinu dospělých, kdyby potřebovali více než 100 g bílkovin, protože většinou jim stačí polovina tohoto množství. Nahraďte přebytek bílkovin vysoce kvalitními tuky, jako jsou přírodní vejce od pasoucích se slepic, kvalitní maso, avokádo a kokosový olej. Důkazy jsou zcela jasné, pokud se chcete vyhnout rakovině, nebo v současné době máte rakovinu, naprosto je nutné vyloučit všechny průmyslově zpracované potraviny. Vyberte si čerstvé, přírodní, ve vašim místě pěstované potraviny, vysoce kvalitní rybí tuk a snižte příjem zpracovaných rostlinných olejů.
 5. Cvičení je také zdravotní nástroj, který nám pomůže snížit hmotnost, předcházet nemocem a těšit se déle ze zdravého života. Snižuje hladinu inzulínu a pomáhá vytvářet prostředí s nízkou hladinou cukru, které zamezuje růstu a šíření rakovinných buněk. V jedné tříměsíční studii, která se zabývala pacienty, kteří právě dokončili chemoterapii, bylo zjištěno, že cvičení posiluje buňky imunitního systému v boji proti rakovině.
 6. Přírodní probiotika: optimalizací své střevní mikroflóry snížíte pravděpodobnost zánětu v zažívacím traktu a dalších problémů, které souvisejí s vývoje a nárůstem některých druhů rakoviny.
 7. Přidání přirozeně fermentovaných potravin do svého každodenního jídelníčku je snadný způsob, jak předcházet rakovině nebo urychlit zotavení z této nemoci. Nejlepší je přidat vysoce kvalitní probiotický doplněk, ale přirozeně fermentované potraviny jsou nejlepší. 
 8. Výzkumní pracovníci a organizace zabývající se rakovinou stále doporučují stanovit si pravidelné cvičení jako prioritu, aby se snížilo riziko vzniku rakoviny a aby se zlepšily výsledky léčby rakoviny. Výzkum také našel důkazy o tom, cvičení může pomoci spustit apoptózu (programovanou buněčnou smrt) v nádorových buňkách. V ideálním případě by váš cvičební program měl zahrnovat cvičení na rovnováhu, zpevnění, pružnost a velmi intenzivní trénink.
 9. Vitamín D: existují vědecké důkazy, že je možné snížit riziko rakoviny více než o polovinu optimalizací hladiny vitamínu D sluněním. Jeho hladina v séru by měly mít stále kolem 50-70 ng/ml, ale pokud se léčíte s rakovinou, měla by být pro optimální výsledek blíže k 80-90 ng/ml. Jestliže užíváte orálně vitamín D a máte rakovinu, bylo velmi vhod monitorovat vitaminu D v krvi pravidelně, stejně jako doplnění  vitamínu K2, protože nedostatek vitamínu K2 je ve skutečnosti to, co vytváří příznaky toxicity vitaminu D.
 10. Spánek: ujistěte se, že máte dostatek osvěžujícího spánku. Špatný spánek může narušit produkci melatoninu, která je spojena se zvýšeným rizikem inzulínové rezistence, nárůstem hmotnosti, což jsou faktory přispívající k rakovině u mužů.
 11. Vystavení toxinům: snižte své vystavení toxinům v životním prostředí, jako jsou pesticidy, herbicidy, chemické čisticí prostředky, syntetické osvěžovače vzduchu a toxická kosmetika.
 12. Vystavení záření: omezte!

Zdroj

  Novinky
Copyright 2014 CharlesBFit.com. All rights reserved.